Horsten werd tweede in zijn ronde en mocht op basis van zijn tijd door naar de halve finale. Mulder werd in zijn kwartfinale slechts vijfde en zijn tijd was onvoldoende om hem toegang tot de halve finale te verschaffen.

Bij de dames senioren worden er pas woensdagmiddag drie voorrondes verreden waarvan de besten zich onmiddellijk voor de finale plaatsen. De Nederlandse ploeg is daarbij vertegenwoordigd door Manon Kamminga, Bianca Roosenboom en Lisanne Buurman.

Bij de heren junioren-A wist Remon Kwant de halve finale te halen door de laatste voorronde te winnen. Ook Jordy Harink en Rick Schipper mogen zich woensdagmiddag nogmaals laten zien. Zij bereikten op basis van hun tijd de halve finale.

Bij de dames junioren-A slaagden Laura van Ramshorst, Elsemieke van Maaren en Kelly Schouten er niet in om in de volgende ronde te geraken.

Meer geluk had Berber Vonk bij de junioren-B. Daniƫlle Ootes greep daarentegen naast een startplek in de halve finale. Bij de junioren-B heren reed zowel Chris Huizinga als Louis Hollaar naar een halve-finaleplaats.

Woensdagavond staat, na de halve finales en finales van de 1000 meter, ook de relay op het programma, het slotonderdeel van het pistetoernooi. Daarvoor moesten de heren junioren-B en de heren senioren in de vroege middag nog een kwalificatieronde rijden.

De senioren, met Luc ter Haar, Ronald Mulder en Michel Mulder voldeden aan de opdracht en plaatsten zich met een tweede plek in hun voorronde voor de finale. In die wedstrijd werden de ploegen van Spanje en Portugal gediskwalificeerd. Ook de junioren-B bereikten de finale.

De halve finales 1000 meter worden vanaf 17.15 uur verreden, vanaf 18.15 uur volgen de finales. De aflossingswedstrijden staan om 19.20 uur op het programma.