‘Hongerig’. Jannes Wolff, een man bij wie het hart niet overslaat bij het zien van inlineskaters, maar doorrolt, kan het gevoel van de jeugd in oostelijk Nederland niet anders omschrijven. Vóór corona bezit nam van de wereld waren de jongens en meiden al niet te houden zodra het seizoen in aantocht was; nu de eerste wedstrijd van de Stouwdam competitie voor de deur staat (komende zaterdag) hoort en ziet hij nog beter hoe groot het enthousiasme is bij de pupillen, kadetten en junioren.

“Ze mogen weer los na een lange tijd zonder wedstrijden. De animo is normaliter al groot, maar ik denk dat we zaterdag in Wierden gauw 120, misschien wel 130 kinderen aan de start krijgen. Dat geeft wel aan dat we gelukkig weinig leden hebben verloren in de periode waarin niets kon of mocht. Al is een eerste wedstrijd van het jaar uiteraard net wat specialer, misschien dat er daarom meer belangstelling is”, zegt de Heerdenaar die zich al 36 jaar verdienstelijk maakt in de skeeler- of skatesport.

Foto: Jannes Wolff

Sterker nog, hij is van mening dat de interesse van de jeugd zelfs is toegenomen. Drie weken geleden bijvoorbeeld nodigde Wolff – ook penningmeester van skeelerclub Oost Veluwe uit Heerde – ouders van de skatende kinderen uit om hen weer eens bij te praten over de wedstrijdkalender en andere ontwikkelingen binnen de vereniging. “We hadden vanwege de coronamaatregelen maandenlang niets kunnen organiseren. Toch stonden er zo’n dertig vaders en moeders langs de baan te kijken naar de training van hun kids en konden we naderhand onze plannen en programma’s uit de doeken doen. Op zo’n manier probeer je de leden die je hebt vast te houden en tegelijkertijd zorgen dat je nieuwe aanwas krijgt. Dat lukt aardig hoor: bij onze vereniging is intussen al een leuk clubje van pakweg vijftien recreanten ontstaan, skaters die het leuk vinden samen een rondje te rijden op onze baan en af en toe een toertochtje in de omgeving. Lekker laagdrempelig houden.”

Dat zijn de acht races van de regionaal getinte Stouwdam competitie natuurlijk ook. Tussen zaterdag en 17 september kunnen de jongste skaters in acht verschillende klassen aan de bak. Richt de Stouwdam-serie zich vooral op de jeugd, er zijn voor alle leeftijden overal regionale races en competities te rijden. In het oosten van het land is de Free-Wheel Inline Cup, Midden-Nederland is het gebied van de Dave van Dam Competitie, het westen kent de Ooms Skeelercup en de jeugdskeelercup, Noord-Nederland heeft de Van Lingen Competitie) en in het zuiden bestaat de Regionale Skeelercompetitie Zuid. De jeugd kan overal aan z’n trekken komen…

Wie een blik werpt op de nationale agenda van de KNSB, ziet dat er van april tot en met ver in september wordt gereden in lokale, regionale en landelijke wedstrijden, of kan worden genoten in de toertochten. De nationale kampioenschappen marathon en sprint hebben plaats in Achterveld (24 en 25 juni), een week later gevolgd door de NK op de baan in Rijssen.

“Recreanten, regio- en topsport, op alle fronten komt het inlineskaten weer tot leven. We gaan een mooi seizoen tegemoet”, oordeelt René de Klein, voorzitter van de Sectie Inlineskaten van de KNSB. Stapsgewijs (volgens een vijfjarenplan, red.) en met beleid en de krachten bundelend is de aandacht gericht op de piste, de baan en de marathon, en op alle niveaus. Samen met disciplinemanager Marcel Scheperkamp (verantwoordelijk voor het reilen en zeilen van de topsport) spant hij zich in om deze tak van de schaatsbond naar een hoger plan te tillen. Het is een droom om van het inlineskaten in de toekomst een jaarrond-sport te maken.

“En er is nog een andere droom waar we momenteel hard aan werken”, zo tilt Scheperkamp een tipje op van een sluier dat nu nog over een spectaculair evenement hangt.. “Ik hoop het snel bekend te maken.”

Voor een blik op de kalender klik je hier