Groothuis (1.07.50) kon mede door een niet vlekkeloze laatste binnenbocht in een rechtstreeks duel niet winnen van Davis (1.07.25), maar steeg wel naar plaats drie in het klassement. Tae-Bum Mo won brons op de kilometer. De Olympisch kampioen op de 500 meter reed een voor zijn doen trage eerste ronde, maar kwam toch uit op 1.07.99.

Kyou-Hyuk Lee moest al starten in de tweede rit, omdat hij nog geen snelle tijden op de 1000 meter had neergezet dit seizoen. De winnaar van de 500 meteropende als een razende in 16.19 en ondanks wat verval reed hij 1.08.01, goed voor de vierde tijd. Dmitry Lobkov werd met 1.08.10 zesde, vlak achter Denny Morrison (1.08.05), en de Rus blijf in de top van het klassement meedoen.

Hein Otterspeer had de pech dat voor zijn race een korte pauze werd gehouden wegens reparatie van het ijs, nadat Mika Poutala de ijsvloer enigszins had toegetakeld. De Nederlander opende daarna nog goed, maar zijn volle rondes waren niet snel genoeg. Met zijn eindtijd van 1.08.54 (elfde plaats) verloor de Zuid-Hollander veel terrein en een podiumplek lijkt ver weg.

Pim Schipper reed een matige opening van 17.0  en kwam uit op een eindtijd van 1.08.87. Daarmee bleef de Control-rijder boven zijn bijna vier jaar oude pr uit Calgary (1.08.74) en werd hij veertiende.

Sjoerd de Vries startte ook niet goed, had een lastige laatste kruising en reed constant achter de feiten aan. De Nederlander finishte vorige week nog in de 1.07 in Salt Lake, maar schaatste in Calgary naar een teleurstellende 1.09.47 en een 25e plek.

De surprise van de 500 meter Muncef Ouardi reed voor zijn doen een goede 1000 meter (een pr van 1.09.06, goed voor de achttiende plaats) maar de Canadees zakte in het klassement wel naar plek acht.

Joji Kato zorgde voor spektakel door onder de zestien seconden te openen (15.98), maar de Japanse 500 meterspecialist eindigde in 1.09.08 ver van de toppers.

Lee leidt na dag één en Lobkov moet zondag op de tweede 500 meter 0.18 seconde goedmaken op de viervoudig wereldkampioen, terwijl nummer drie Groothuis een achterstand heeft van 0.26 seconde. De nummers vier tot en met zes Tae-Bum Mo, Mika Poutala en Shani Davis staan ook nog binnen een halve tel.

Otterspeer staat zevende met een achterstand op de 500 meter op Lee van 0.66 seconde. Schipper (21e met een achterstand van 1.82) en De Vries (27e, verschil met Lee van 1.92) staan in de achterhoede.