Knegt kon in de halve eindstrijd niet op tegen het geweld van de Russen Dmitry Migunov en Vladimir Grigorev en olympisch kampioen op de 1500 meter Charles Hamelin, die in eigen huis uit de finale werd gehouden. Knegt die tot nog toe in al zijn 500 meters vanuit de achterhoede langzaam naar voren sloop, kon dit keer na een trage start alleen volgen. Hij kwam als vijfde over de streep en werd achtste.
Op de 1000 meter wisten de Nederlanders niet door te dringen tot de top tien. Freek van der Wart werd in zijn kwartfinale eigenlijk nooit gevaarlijk en moest toezien hoe de Canadees Guillaume Bastille en de Hongaar Sandor Liu Shaolin beslag legden op de eerste posities. Van der Wart werd derde en eindigde daarmee als elfde.
Voor Daan Breeuwsma was het een vergelijkbare race. De 26-jarige Fries ging in de laatste ronde nog wel in de aanval, maar moest capituleren voor Ruslan Zakharov uit Rusland. Bij die actie verloor hij zoveel snelheid dat hij terugzakte naar de vierde plaats. Breeuwsma eindigde als veertiende
Bij de vrouwen reed Lara van Ruijven lange tijd aan kop, maar op het moment dat de Zuid-Koreaanse Minjeong Choi de aanval inzette kwam het hele veld over haar heen. Van Ruijven eindigde als vijftiende. Vorig week in Salt Lake City noteerde de 21-jarige Zuid-Hollandse nog een zesde plaats op deze afstand.
Voormalig wereldkampioen Da Woon Sin had wel vijf pogingen nodig om Semen Elistratov uit Rusland te passeren, maar greep uiteindelijk de zege op de kilometer. De derde plaats ging verrassend naar Sandor Liu Shaolin uit Hongarije.
Bij de vrouwen zorgde Suk Hee Shim voor haar tweede goud op deze afstand en haar vierde individuele medaille in twee wereldbekers. Zilver ging naar haar landgenote Minjeong Choi, voor de Chinese Yihan Guo.
De zege op de sprint was voor vijfvoudig Europees kampioen Arianna Fontana. Zij ging halverwege onderdoor bij de Zuid-Koreaanse Ji-Soo Jeon. Het brons ging naar de Chinese Yue Lin. Met het goud verzekerde Fontana zich van haar vierde medaille op haar vierde individuele afstand in de wereldbeker dit seizoen.
Bij de mannen verraste de 21-jarige Rus Dmitry Migunov door in zijn derde wereldbeker het goud te grijpen op de 500 meter. Zijn landgenoot Vladimir Grigorev reed naar zilver, John-Henry Krueger uit de Verenigde Staten naar brons. In het wereldbekerklassement gaat Migunov nu aan de leiding. Knegt bezet de vijfde plaats.