Voor mij is plaatsing voor de 1000, 1500 en 3000 meter voor de World Cups het doel, maar natuurlijk zijn er ook Nederlandse afstandstitels te behalen, en ik zou mezelf niet zijn als ik daar ook niet een gooi naar wil doen. Een titel is immers een titel!
We hebben met de ploeg in voorbereiding op het seizoen twee mooie ijskampen gedraaid, in Minsk en in Inzell. Daar is de basis gelegd voor een lang en goed seizoen. Waar we in Minsk vooral veel omvang draaiden hebben we in Inzell ons meer gericht op specifieke snelheid en deze week, in aanloop naar het NK, zullen we er alles aan doen om de eerste puntjes op de i te krijgen.
TVM heeft hierin al een zet in de goede richting en het goede voorbeeld gegeven. TVM heeft besloten om zich tot en met de spelen van Sotsji te verbinden aan het schaatsen. En dat is tegenwoordig als enige A-ploeg een heel mooi gegeven.
Het betekent dat TVM wil blijven investeren in behoud van de schaatssport zoals we die tegenwoordig kennen.
Maar dat kan TVM niet alleen en daarom is het ook erg jammer dat we de enige ploeg met A-status zijn komend seizoen. Meerdere ploegen met A-status zouden belangrijk zijn voor het behoud en de continuïteit van de schaatssport.
Wellicht dat een stuk vernieuwing en verfrissing hierin kan helpen. En nee, dan bedoel ik niet… een teamsprint, mass start, afschaffen van een 10km of een andere nieuwe vorm van wedstrijdrijden. Nee, juist niet! Schaatsen moet schaatsen blijven. Met een allroundtoernooi en een 10km. Man tegen man en een tijd die meeloopt. Nostalgie en toekomst!
Nostalgie, want mijn ouders zaten voor de tv met de krant op schoot rondetijden van Ard en Kees op te schrijven. En mijn kinderen moeten straks nog steeds voor de tv schaatsen kijken naar de toppers van de toekomst. Om dat te proberen moeten we met de tijd mee gaan, vooruit kijken, afkijken van andere sporten en gas geven. Het moet flitsender, met meer entertainment! Kijk naar Amerika, naar het basketball... Dat is entertainment. Dat kan en moet in Thialf ook. En volgens mij gaat dat al een mooi begin krijgen in de eerste KNSB Schaatsweek tussen kerst en oud en nieuw dit jaar.
Volgende week waarschijnlijk dus nog even geen DJ op het middenterrein, maar wel een strijd om vijf World-Cuptickets per afstand en wel tien rijders en rijdsters per afstand die kans maken.
De messen zijn geslepen de koppies op scherp. Het gaat een echte strijd met veel spektakel worden. Dat wil je toch niet missen? Nee…?! Goed zo, tot volgende week in Thialf dan!