De Jong ging in de laatste ronde Kramer voorbij en klokte 6.21.23. Kramer moest zijn meerdere in de BAM-rijder erkennen en finishte in 6.21.87. Beide rijders waren bij de 4600-meterpassage nog langzamer dan Jan Blokhuijsen die op dat moment de snelste tijd had staan. Blokhuijsen werd derde met 6.22.47.

"Sven werd geacht onklopbaar te zijn, zeker in aanloop naar het WK allround in Moskou", zei De Jong tegen de NOS. "Maar ik sta nu toch boven hem. Ik heb dan ook absoluut geen spijt dat ik vandaag geen natuurijswedstrijd heb gereden. Het is fantastisch om een World Cup-wedstrijd te winnen."

Eerder op de dag reed Ted-Jan Bloemen in de B-divisie 6.21.91 en Koen Verweij 6.23.83. Daarmee zetten de Nederlanders de vijf beste tijden van de dag op de klok, want in de A-divisie noteerde Alexis Contin met 6.24.30 de vierde tijd.

In de Essent ISU World Cup-stand leidt De Jong met 290 punten. Kramer heeft hetzelfde puntentotaal, maar omdat De Jong de wedstrijd in Hamar gewonnen heeft moet de TVM-rijder genoegen nemen met de tweede plaats in de stand. Derde staat Jorrit Bergsma die in Hamar ontbrak. De BAM-rijder gaf de voorkeur aan de natuurijswedstrijden in Nederland.