De Leimuidenaar reed in de laatste rit tegen de Amerikaan Jonathan Kuck gemakkelijk naar de zege. Hij zette 13.05.83 op de klokken. Tweede werd Ivan Skobrev die ook een opvallend goede tien reed met 13.11.26 als eindtijd.

De derde plek ging naar Jorrit Bergsma, die 13.13.98 reed en daarmee zijn eerste wereldbekermedaille pakte. Bergsma staat als marathonschaatser te boek, maar heeft op de tien kilometer bewezen ook een goede stayer te zijn op de langebaan.

BAM-ploeggenoot van Bergsma, Bob de Vries (13.20.84), werd vijfde. Arjen van der Kieft (13.27.28) werd achtste. Eerder op zondag reed Ted-Jan Bloemen 13.33.49 in de B-groep.

Een opvallende prestatie leverde ook de Nieuw-Zeelander Shane Dobbin. Hij werd zondag winnaar van de tien kilometer in de B-groep en zijn tijd (13.19.53) betekende de vierde dagtijd. Hiermee was Dobbin zelfs sneller dan Håvard Bokkø.