Ook Brittany Bowe, landgenote van Richardson, wordt gezien als belangrijke concurrente, maar de 'flow' waarin het Oranjekamp zich bevindt met al elf medailles op zak kan zomaar tot nieuw Nederlands succes leiden.

Marrit Leenstra, Margot Boer, Ireen Wüst en Lotte van Beek vormen de Nederlandse inbreng. Wüst, met het goud van de 3000 meter al op zak, neemt het in de voorlaatste rit op tegen Bowe. Fatkulina treft een rit eerder Boer terwijl Van Beek de slotrit rijdt met de Zuid-Koreaanse Sang-Hwa Lee als tegenstandster.

Leenstra komt als eerste Nederlandse in actie tegen Yekaterina Aydova uit Kazachstan, in de 14e rit. De 1000 meter begint om 15.00 uur Nederlandse tijd.

Voor de shorttrackers staat het tweede 'medal event' op het programma. Na de strijd om de medailles bij de mannen op de 1500 meter, gewonnen door de Canadees Charles Hamelin, is het nu de beurt aan de vrouwen op de kortste afstand. Maandag kwalificeerden Yara van Kerkhof en Jorien ter Mors zich voor de kwartfinales van de 500 meter, waarmee de tweede olympische shorttrackdag in het Iceberg Skating Palace om 11.00 uur Nederlandse tijd begint.

Van Kerkhof neemt het in de sterk bezette eerste kwartfinale op tegen de Canadese Marianne St-Gelais, winnares van zilver in Vancouver 2010, de Zuid-Koreaanse Seung-Hi Park en de Britse Charlotte Gilmartin. Ter Mors staat in de derde race met verder de Chinese Liu Quihong, de Zuid-Koreaanse Alang Kim en de Russische Sofia Prosvyrnova. De eerste twee per kwartfinale plaatsen zich voor de halve finale, waarna het om 13.09 uur tijd is voor de strijd om de medailles.

Tussendoor rijden de mannen hun heats op de 1000 meter met Niels Kerstholt, Sjinkie Knegt en Freek van der Wart. Het drietal komt, aangevuld met Daan Breeuwsma, om 12.31 uur de baan op voor de halve finale op de aflossing, wellicht het onderdeel waarop de medaillekansen voor de shorttrackers het grootst zijn.