Veel sporters op weg naar het ultieme doel willen elke training laten gelden, tot in de details beter worden. Hierbij wordt alles uit de kast gehaald. De expertise neemt toe in een olympisch jaar. Het is zoeken naar dat kleine beetje extra, wat een ander misschien niet heeft of jou net beter maakt.
#makeitcount #makeitbetter, daar draait het om.
Toewerken naar de World Cups, dat is op dit moment het doel. Dingen proberen, buiten je comfortzone gaan, beter worden. Passeerbewegingen proberen, verbeteren, comfortabel maken. Vorig weekend was daar in Dresden de uitgelezen kans voor. Daar konden we wennen aan het wedstrijdritme. Fouten maken kan en mag, als we er maar van leren. Tijdens deze wedstrijd hadden we tenslotte niets te verliezen.
Het was wel iets nieuws voor onze groep. Voorgaande jaren was de International Invitation Cup de eerste wedstrijd van het seizoen. Nu hebben we al twee testwedstrijden in Heerenveen gehad, samen met de Fransen, en afgelopen weekeinde met de Duitsers in Dresden. Maakt dit wedstrijdritme het verschil?
Afgelopen weekend, tijdens de Invitation Cup in Heerenveen, stonden er voor velen belangrijke tickets op het spel. Het toernooi diende als plaatsingswedstrijd voor de World Cups. Dus #makeitcount was belangrijk. Voor mij is het ook altijd kijken naar de concurrentie. Hoe staan zij er, met nog 157 dagen te gaan tot Sotsji, voor?
Bij zo’n eerste wedstrijd waar iets op het spel staat, zie je mensen panikeren. Je ziet ze verkeerde acties maken en er dan vroegtijdig uit liggen. Niet kunnen laten zien wat ze waard zijn of het omgekeerde. Iedereen houdt zo zijn eigen gevoel over aan de eerste wedstrijd. Voor Nederland verliep het weekend grotendeels succesvol met winst in beide landenklassementen. Dat is een goed begin van het seizoen.
Voor mij was het zeker weer genieten om te kunnen racen. Daar train ik toch dag in dag uit voor: om uiteindelijk de beste te zijn. Dat was ik één keer dit weekend, op de eerste afstand, de 1500 meter. Een hele analyse ga ik niet maken. Wellicht doe ik dat in mijn volgende column, maar ik kijk er tevreden op terug. I made it count.
Nu ga ik alles analyseren met videobeelden en zoeken naar verbeterpunten. Die zal ik komende weken nog meenemen in de trainingen. Elke dag een stapje dichterbij dat ultieme doel.
We hebben nog drie weken te gaan. Op 26 september gaan we echt los op de eerste World Cup in Shanghai. Dan kunnen we ons weer meten met de wereldtop.
Ik zal er klaar voor zijn. En jij? #makeitcount, wat je ook voor ogen hebt.
Jorien ter Mors is shorttrackster (en langebaanrijdster) en maakt deel uit van de nationale selectie. Ze is actief op Twitter.