Mijn opa en oma woonden eerst op de boerderij in Rottum waar wij nu wonen. We hebben destijds van huis geruild. Zij in ons huis en wij op de boerderij. Mijn opa heeft nog steeds de schapen, en de paarden doen wij met elkaar. Wij fokken nu nog met Friese paarden en rijden er nog af en toe op.
Al mijn hele leven schaats ik in Thialf. Mijn eerste natuurwedstrijd was naast Thialf. Wij als familie zijnde kon je al snel op de ijsbaan vinden. Ook al ben ik opgegroeid met paarden, schaatsen werd ook al snel groot bij ons thuis. Dan zaten wij altijd te kijken voor de televisie.
Toen het serieuzer begon te worden zaten mijn opa en oma en vader en moeder bijna altijd aan de kant. Mijn opa als het kon elke training. Ik werd ook vaak gebracht door mijn ouders of mijn opa. Ik had het gevoel dat we het samen deden en zij geloofden in mij. Maar Thialf heeft voor mij iets speciaals. Het is een plek waar ik graag kom.
Vroeger toen ik nog een klein meisje was gingen we wel eens naar de grote wedstrijden in Thialf. EK’s en WK’s het had altijd wel iets. Ik dacht toen stiekem al van dit wil ik later ook. Daar wil ik ook schaatsen en alles uit mezelf halen.
Die droom kwam steeds dichterbij en dan begin je echt als een topsporter te leven en ga je er alles voor laten om dat doel te bereiken. En als dat ook nog lukt is heel bijzonder. Wij zeggen ook wel eens: als je Thialf vergelijkt met andere ijsbanen in Nederland, zijn we wel een beetje verwend.
Antoinette de Jong is langebaanschaatsster en rijdt voor het Clafis van Jillert Anema.