Nu het seizoen voorbij is lig ik alweer een paar weken naast mijn vriendin in mijn eigen bed. Op een van die avonden begon ze er weer over: "Het is toch een raar fenomeen, jij ligt gewoon een aantal maanden per jaar naast een ander." Toen ze dat zei, flitste er een beeld van ‘hem’ over mijn netvlies. Hij die wijdbeens in zijn boxer op bed hangt en met zijn telefoon zit te spelen. Gek genoeg bracht dit beeld mij een lach en een warm gevoel. Ik dacht: "het geeft niet, want het is Freek."

Zodra hij en ik het hotel binnen lopen, en de kamerpasjes worden uitgedeeld, beklinken we ons samen-slapen met een welgemeende boks. We lopen de hotelkamer in. De muurkant is voor mij en het raambed voor hem. Ik begin druk al mijn T-shirts op te vouwen en de kasten in te delen. Alles ordelijk. Een dag later liggen zijn spullen ook in de kast. Drie dagen later niet meer. De helft van de kamer is als een uitgebarste vulkaan en er bungelen zelfs kleren aan het plafond. Maar dat geeft niet, want het is Freek.

Als ik met hem op een kamer lig, geniet ik ervan dat we ons comfortabel voelen. Terwijl ik met mijn vriendin klets op skype, komt hij uit de douche de kamer in lopen. De nieuwe Europees kampioen heeft een sterk en gespierd lichaam, ronde benen en vooral veel on-afgedroogd borsthaar. Ik wil niet weten wat hij allemaal nog meer vergeten is dus staar maar diep mijn computer in. Het geeft allemaal niet, want het is Freek.

Als hij gaat slapen slapen geniet en lach ik om zijn welgemeende nachtwensen gericht aan mij. Niet in de vorm van kusjes of woorden want dat hebben wij niet nodig. Hij doet het licht uit, draait zich om en laat een scheet. Terwijl ik door mijn laatste episode Seinfeld stront heen proef hoor ik door mijn koptelefoon dat hij nog begint te snurken ook. Het geeft niet want het is Freek.

Na zo’n lange affaire leer je elkaar pas echt goed kennen. Hij en ik voelen ons al lang niet meer oncomfortabel, ook al moeten we samen in één bed. Vanwege een volgeboekt hotel accepteerden wij dat laatst, tot boosheid van de coach, maar hij snapt onze relatie niet. Dat geeft niet, want hij kent Freek niet.

Tegenwoordig lig ik weer naast mijn vriendin. Ze noemt me liefje, geeft een kusje en valt in slaap. Elkaars techniek analyseren, hier en daar een slappe grap en een gedeelde passie voor één ding: shorttrackgoud. Ik mis het. Freek, zullen wij ook maar trouwen?

Niels Kerstholt is shorttracker en maakt deel uit van de nationale ploeg.