Bij de mannen trok Alex Boisvert-Lacroix in 34,39 aan het langste eind op de eerste 500 meter in Calgary. Zijn landgenoot Gilmore Junio snelde in 34,48 naar plek twee. De derde plaats was voor Mitchell Whitmore uit de Verenigde Staten (34,57).

Bij de dames toonde de eveneens Canadese Marsha Hudey zich de snelste op de kortste afstand. Ze volbracht haar race in 37,86 en bleef haar landgenote Heather McLean vier honderdsten voor. Qishi Li uit China vond haar naam dankzij haar 37,93 terug op plek drie.

De vrouwen in de B-groep kwamen eveneens in actie op de 3000 meter. Misaki Oshigiri trok daarbij aan het langste eind. De Japanse finishte in 4.03,97. Elizaveta Kazelina uit Rusland moest zodoende genoegen nemen met plek twee (4.05,20), gevolgd door Oshihiri’s landgenote Miho Takagi (4.05,34).

Op de openingsdag van de World Cup in Calgary traden ook de mannen in de B-groep nog een keer in het strijdperk. Op de 5000 meter was Nieuw-Zeelander Peter Michael de snelste in 6.15,19. Canadees Jordan Belchos werd tweede met 6.17,16. Duitser Moritz Geisreiter (6.17,31) werd derde in de B-groep.