Omdat ze in Nederland nog een trainingsblok wilde afwerken kwam Boer later dan de meeste schaatsers naar Nagano voor het Essent ISU WK Sprint. Daardoor kampt ze nog met een jetlag. Vooral mentaal heeft ze er wat last van, legde ze uit. "Bij de 500 meter miste ik bij de start wat scherpte voor het startschot."
Nog in Nederland had Boer geprobeerd om langzaamaan al om te schakelen naar de Japanse tijdzone door steeds vroeger op te staan, maar helemaal overbruggen kon ze het tijdsverschil niet. Zaterdagochtend merkte ze duidelijk dat ze zich nog niet fris voelde. "Ik drink nooit koffie, maar vanochtend had ik dat wel nodig."
De ambiance in de M-Wave maakte het er vervolgens niet beter op voor de rijdster van Team Liga. "Je hoort hier bijna niets. Je krijgt hier geen extra energie van het publiek." En dus moest Boer zichzelf dwingen om de wedstrijdspanning op te roepen. Dat lukte bij de 1000 meter al een stuk beter. Bovendien ervoer ze geen fysiek ongemak door de jetlag. "Mijn lichaam is wakker en doet wat het moet doen."
Op de 1000 meter bereikte Boer, net als op de 500 meter, de tweede plaats. "De focus lag dit weekend op de 1000 meter. Daar ging het echt om. En ik rijd hier mijn snelste 1000 meter op laagland ooit. En dat terwijl de 500 meter niet eens zo goed ging."
Het verbaasde Boer dat ze op de kilometer Heather Richardson voor wist te blijven. "Ik had van haar wel een snellere tijd verwacht", zei Boer. Richardson liet weten met het oog op de Winterspelen een zware trainingsweek achter de rug te hebben, maar daarvan was Boer niet onder de indruk.
Ook bij haar bepaalden de Spelen de afgelopen weken haar trainingen, maar toch is ze daar dit weekend niet mee bezig. "Dit weekend gaat om dit weekend."
Lees ook: Oenema kampt met liesblessure
Lees ook: Yu leidt voor Boer na eerste dag WK