"Ik ben erg blij dat we over 14 dagen naar Oslo gaan met een selecte groep van schaatsliefhebbers", stelt Bob de Jong. Van 23 tot 26 februari zal het eerste gezelschap samen met De Jong afreizen naar Oslo en maakt men kennis met het Noorse landschap, de prachtige cultuur en natuurlijk de schaatshistorie.

"Tijdens deze vierdaagse trip gaan we enkele schaatshelden (Adne Sondral, Geir Karlstad en Petter Andersen) ontmoeten en wordt men door mij begeleid tijdens het schaatsen op zowel kunst- als natuurijs. Ook is er tijd en ruimte om zelf de stad te ontdekken", aldus De Jong, die zelf de reisbegeleider is.

Maar waar de voormalig olympisch kampioen op de 10.000 meter het meest naar uitkijkt, is de ontmoeting met zijn grote held. " Ik ga mijn grote held Knut Johannesen ontmoeten." Deze 83-jarige Noorse schaatsheld won twee olympische titels, in 1964 op de 5 km en in 1960 op de 10 km. "Samen met Knut Johannesen bezitten wij als enige drie kleuren medailles op 1 afstand (10km)! Dat maakt deze ontmoeting extra bijzonder voor mij."

De volgende steden die al in de planning staan zijn Innsbruck (23-26 November 2017) en Boedapest (8-11 maart 2018). Voor uitgebreide reisinformatie check de website: http://bobdejong.net/nieuws/62/mag-ik-je-uitnodigen-met-mij-de-11-steden-te-gaan-schaatsen/