De schaatser van JustLease.nl zette met 1.47,19 de zevende tijd neer. En daar was hij wel tevreden mee. “Ik heb niet vaak sneller gereden in Thialf. Met name mijn slotronde was heel sterk,” aldus Blokhuijsen na afloop van de 1500 meter.
Na zijn vierde plek op de 5 kilometer woensdag wist Blokhuijsen dat hij een goede kans maakte op een ticket voor het EK allround in Heerenveen. “De druk was vrij hoog, dat is in mijn voordeel. Ik heb mijzelf niet zozeer verbaasd, want tijdens de trainingen ging het al heel goed. Ik wist dat het eraan zat te komen. Ik ben daarom ook heel blij dat ik volgende week het EK mag rijden, want dat was mijn doel. Dit is een bevestiging dat ik op de goede weg ben."
Toch had de 27-jarige Noord-Hollander op de 5 kilometer op meer gehoopt. In een rechtstreeks gevecht met Douwe de Vries kwam Blokhuijsen een seconde tekort om het brons te pakken. “Als je zo dichtbij bent, is het balen dat je het podium net mist. Ik had er zelf meer van verwacht, maar het zat er net niet in. Dat komt ook omdat ik nog niet zoveel wedstrijden op dit niveau heb gereden dit seizoen. Ik merk dat ik stappen aan het zetten. De vorm is in de breedte verbeterd, het voelt goed.”
Op de vraag hoe cruciaal dit seizoen voor Blokhuijsen is, reageert hij duidelijk. “Dit seizoen is heel belangrijk. Het is een test voor volgend seizoen. Voor mij was het aanvankelijk even aftasten bij m’n nieuwe ploeg, maar ik begin steeds meer naar mijn topniveau te kruipen. Het is nu zaak om de puntjes op de i te zetten en een scherp programma te maken."