Na een zesde plaats op de 5000 meter van zondag was een zevende plaats op de 1500 meter maandag genoeg voor een startbewijs voor het toernooi in Minsk.
"Als ik op mijn normale niveau ben, is plaatsing voor het EK Allround eigenlijk geen probleem. Maar het is lastig om dat weer meteen terug te krijgen", keek hij na zijn optreden op de schaatsmijl terug op zijn optreden in Thialf.
Blokhuijsen kende vorig jaar een teleurstellend seizoen. Voor het oog van een camera maakte hij ruzie met toenmalig coach Jan van Veen bij Team Corendon en niet veel later maakte hij een vroegtijdig einde aan zijn seizoen. Dit seizoen pakte hij de draad weer op bij Team Stressless.
"Met het team en de staf heb ik een plannetje uitgestippeld. Daardoor merk ik dat het nu weer lekker gaat. Waar dat plannetje uit bestond? Vooral leuke dingen doen. Ik heb onder meer mass starts en marathons gereden."
Gaandeweg merkt de 26-jarige Blokhuijsen dat hij weer richting zijn oude vorm groeit, al moeten er nog veel stappen gezet worden. Het stemt de allrounder tevreden dat hij in ieder geval uit de negatieve spiraal is.
"Ik zit nog niet op topniveau, maar ik ben nu in ieder geval niet meer aan het prutsen. Dit was goed genoeg om het EK te halen", zei hij over zijn wedstrijden op de 5000 en 1500 meter in Heerenveen.
Blokhuijsen vond het moeilijk om aan te geven waar hij nu precies staat. Dat hij over een kleine twee weken in Wit-Rusland in ieder geval nog niet op zijn oude niveau is, daar houdt hij rekening mee.
"Ik hoop daar in ieder geval weer een stapje beter te zijn dan nu. Mijn snelheid was nu nog te laag. Ik begon bijvoorbeeld met een rondje 27, dat is gewoon te langzaam."