De marathonschaatser en inline-skater van het BAM-team heeft een enkelbreuk opgelopen. Dat gebeurde tijdens een skatetraining in Livigno, waarbij Berga uit de bocht vloog.
"We konden tachtig kilometer verderop röntgenfoto's laten maken", vertelt zijn coach Jillert Anema aan schaatsen.nl. "Daar werd geconstateerd dat zijn enkel stuk is."
Berga wacht nu een operatie waarbij het gewricht weer rechtgezet moet worden. "Maar in Italië was er geen ruimte om die operatie uit te voeren", aldus Anema. "Daarom heb ik hem nu naar Nederland gebracht."
Berga, die eind vorig jaar Nederlands kampioen bij het marathonschaatsen werd, staat naar verwachting zes weken aan de kant. "Maar dat is als alles meezit", vertelt Anema. "Als er na de operatie nog complicaties optreden, kan het langer gaan duren."