Belmontes reed een foutloos programma met een dubbele axel, drievoudige lutz in combinatie met een drievoudige toeloop en een drievoudige rittberger uit passen. De kür was tot in de puntjes afgewerkt en bracht hem op een totaalscore van 57.49 punten. Het klassement staat wel dicht bij elkaar, want de huidige numer twee, Kawahara staat op 56.48 punten.
De Japanner deed een poging tot een drievoudige axel, maar kwam niet goed uit. Tussen de drievoudige lutz en de drievoudige toeloop moest hij een draaitje doen, mar het koon niet voorkomen dat hij alsnog viel. Het gat met de nummer drie, Shum, die op 56.13 staat is ook erg klein.
Shum begon goed met een combinatie van een drievoudige lutz met een drievoudige toeloop en vervolgens een drievoudige rittberger. Bij de dubbele axel kwam hij ongelukkig ten val, waardoor hij zijn mogelijke eerste plaats verspeelde.
Voor de Nederlandse heren was het niet de dag van de dubbele axel. Kennes (MSB) kwam ten val en Tsiba (EKA) opende op een kadet. Kennes liet wel een drievoudige rittberger zien en een combinatie van een drievoudige toeloop met een dubbele toeloop. Tsiba ging voor hetzelfde programma maar kwam rotatie tekort in de rittberger. Beide heren lieten ook wat punten liggen in de pirouettes.
Kennes staat momenteel met 44.17 punten op de zesde plaats, Tsiba met 32.65 punten op de achtste plaats. Tsiba was gematigd tevreden na zijn optreden: "Voor mezelf ging het niet eens zo heel slecht, behalve die laatste sprong natuurlijk. Het was alleen wel een beetje slordig."