Met een kapotte helm, een gebroken wiel, een kapot voorruit en enkele schaafwonden valt de schade enigszins mee vindt Ariëns. "Maar ik heb echt wel geluk gehad. Ik was aan het fietsen en ik naderde een onoverzichtelijk kruispunt. Er kwam een auto van rechts, maar we hebben elkaar over het hoofd gezien. Voor ik het wist klapte ik op de auto en lag ik op de grond."
"Dat was enorm schrikken natuurlijk, ook voor de bestuurder. De auto pakte me vol in de zijkant en via de motorkap en het raam kwam ik tot stilstand op de weg." Na onderzoek in het ziekenhuis bleek er uiteindelijk niks gebroken en kwam de winnaar van de KNSB Marathon Cup met de schrik vrij.
Na enkele dagen van rust is het gevoel inmiddels al weer een stuk beter en woensdag hervat Ariëns zijn trainingsprogramma. "Ik richt me nu eerst op het EK in Oostende en daarna het Open Nederlands kampioenschap in Hallum. Na Hallum gaan we met de marathonploeg naar het Italiaanse San Benedetto del Tronto om ons voor te bereiden op de winter. Tussendoor rijd ik nog enkele fietswedstrijden."