Er wordt vanuit iSkate, de overkoepelende organisatie, met Team APPM, Team Anker en de Schaatsacademie in Groningen binnen de gelederen, onderhandelt met andere bedrijven voor een co- of zelfs hoofdsponsorschap. 

Flynth, die de ploeg sinds de NK sprint ondersteunde, is daarvan een van de belangrijke gegadigden. En Van Velde en alle andere betrokken zijn positief dat er in samenwerking met APPM, iSkate en Flynth of een ander bedrijf een oplossing kan worden gevonden.

"Wij maken een diepe buiging voor hoe APPM ons heeft gesteund en blijven ze graag trouw", laat Van Velde weten, die vreest dat de ploeg uit elkaar valt als APPM niet meer kan of wil steunen. "Wij hebben uitgesproken met elkaar verder te willen richting Sotsji 2014. Maar als er niets bijkomt, zullen schaatsers zoals Hein Otterspeer zeker worden weggekocht door anderen die ze een beter salaris kunnen bieden."

Dat zal nog niet gebeuren. Alleen TVM en Team Groenewold hebben zekerheid tot Sotsji 2014. "Dat is mede onze schuld", zegt Van Velde. De olympisch kampioen denkt dat zijn ploeg er medeplichtig aan is dat andere sponsors stoppen of beginnen te twijfelen. "Doordat wij met zo weinig zo veel hebben bereikt, denken bedrijven dat het dus ook voor veel minder kan. Die redenering klopt niet. Om op het hoogste niveau te presteren is er meer nodig."