Mooi moment voor Anneke Peters in een loopbaan die – zeker als het gaat om IJsbaan Twente – er toch eentje was van vallen en opstaan. Op het ijs van de Weissensee reed ze zomaar naar de winst in het Open Oostenrijks kampioenschap. Nooit iets gewonnen, en dan de primeur hebben in het seizoen van je afscheid. "Ach, het was geen grote wedstrijd. Niet iedereen deed mee", relativeert Peters zelf. Kan best, maar winnen is winnen. Ze lacht op de vraag of het rood-wit-rode pak al klaar ligt. "Dat gaat er niet komen, denk ik. Maar was wel leuk geweest om erin te rijden."
Het grootste effect van haar goede optredens op de Weissensee? Twijfel. Haar voornemen te stoppen is opeens veel minder rotsvast. "Ik heb weinig tijd meer om echt duurwerk te doen en had verwacht dat het op de Weissensee niet best zou gaan. Maar ik heb juist heel lekker gereden. Omdat daarnaast de meiden van Team Koga hebben aangegeven graag met elkaar door te willen, overweeg ik nu volgend seizoen door te gaan."
Combineren
Voor alle duidelijkheid: de marathonschaatsster uit Hengelo is er nog niet uit. "We moeten nog verder praten, ook met de sponsor Koga. Maar als ik blijf wil ik heel graag doorgaan met trainer Anton Ketellapper. Dat bevalt me prima. En de samenwerking met Kimberly Muusse is ook goed, terwijl de jonge meiden Beau Wagemaker en Anneleen Zijl ook prima bij het team passen. Als ik het schaatsen kan combineren met fulltime werken, dan is dat misschien nog een optie."
Hoe dan ook staat ze vrijdag weer aan de start in Enschede, als het marathonpeloton neerstrijkt op IJsbaan Twente voor één van de laatste marathonwedstrijden dit seizoen. "Dat blijft voor mij toch altijd een bijzondere wedstrijd. Veel familie en vrienden langs het ijs, veel bekenden. Dan ben ik er extra op gebrand om een goede prestatie neer te zetten, of het voor mij nou de laatste is in Enschede of niet."
Goede vorm
Peters is in goede vorm teruggekeerd van de Weissensee. De vraag is hoe dat met de andere dames in het peloton zit. Dat er vrijdag in Enschede weer enorm hard gereden wordt, dat staat vast. Want ook het vrouwenpeloton bulkt tegenwoordig van de meiden die heel hard kunnen rijden. De sprintkanonnen Irene Schouten en Francesca Lollobrigida zijn op de Spelen, maar verder is iedereen erbij.
Natuurlijk klassementsleidster Iris van der Stelt en haar ploeggenote Lisa van der Geest, die dit seizoen al vijf wedstrijden op haar naam schreef. Maar ook Carien Kleibeuker, de vrouw die vier jaar geleden in Sotsji nog olympisch brons won op de vijf kilometer. Verder routinier en verdediger van de KPN Marathon Cup Elma de Vries, en snelle meiden als Ineke Dedden, Kelly Schouten en Emma Engbers. Dat peloton staat altijd garant voor mooie wedstrijden.
Strijd
Niet anders is het bij de mannen, want ook daar rijden momenteel nogal wat toppers mee in de marathon. Mannen die ook op de langebaan mee kunnen met de beste schaatsers van de wereld. Jorrit Bergsma en Bob de Vries zijn de beste voorbeelden, maar zij zitten momenten in PyeongChang. Verder Crispijn Ariëns, de huidige leider in het klassement, en cracks als Gary Hekman, Mats Stoltenborg, Simon Schouten, Sjoerd den Hertog, Jouke Hoogeveen en Evert Hoolwerf.
Al die kwaliteit resulteert wekelijks in fantastische wedstrijden, waarbij het publiek soms letterlijk op de banken staat om maar niets te hoeven missen. Races boordevol spektakel en 125 ronden lang actie. Dat betekent vijftig kilometer vol sprints, demarrages, ploegenspel en valpartijen. Strijd tot de sterkste overblijft. Kortom: alle reden om vrijdag 9 februari zelf naar IJsbaan Twente in Enschede te komen om te genieten van de stoerste schaatsers van het land.
Het programma begint om 17.00 uur met de finale voor de dames van de Regiotop, die 50 ronden rijden. Om 17.45 uur is het tijd voor Beloften en hun wedstrijd over 100 rondjes. Vervolgens starten om 19.15 uur de dames voor een wedstrijd over 80 ronden, waarna het om 20.30 uur tijd is voor de hoofdschotel: de heren van de Topdivisie met alle grote kanonnen aan de start. Zij rijden 125 ronden.
Komende wedstrijden KPN Marathon Cup:
10 februari: KPN Marathon Cup 14 Coolste Baan Amsterdam
17 februari: KPN Marathon Cup 15 Tilburg
3 maart: KPN Marathon Cup finale Amsterdam
Livestream
Alle wedstrijden in de KPN Marathon Cup zijn live bij ons te volgen. Voor meer informatie: schaatsen.nl/marathon.