“Ik heb er ook geen verklaring voor. Het was technisch gewoon niet goed genoeg”, zegt de zichtbaar aangeslagen Nuis in de catacomben van Kardinge.
De laatste rondes van beide 1000 meter konden Nuis nog wel bekoren, maar de eerste 600 meter deden hem telkens de das om. “Openen met 26,0 is gewoon echt zwaar onder de maat. Dan moet je zo’n inhaalslag maken en dan kan je niet profiteren van de kruisingen. Die heb ik twee tot drie keer weggegeven en dat is gewoon zonde. Daardoor mis je op twee tienden een WK. Dat is wel hard.”
Dat Nuis er wel in slaagde een ticket voor de 1000 meter bij de WK Afstanden in de wacht te slepen, het startbewijs waar hij voorafgaand aan het toernooi vooral zijn zinnen op had gezet, verzachtte de pijn van het missen van het WK Sprint amper.
“Ik ben er wel blij mee hoor, maar als je zo dicht bij het WK Sprint bent, maakt dat niet zo heel veel meer uit. Natuurlijk weet ik dat ik de 1000 meter als een van de besten beheers. Dat neemt alleen niet weg dat ik heel graag ook naar Astana was gegaan”, aldus Nuis die absoluut niet van plan is om als reserve af te reizen naar Kazachstan. “Ik ga daar niet bijhangen. Laat een ander dat maar doen.”