Live
Shop
Nieuws 29 dec 2020

Wie plaatsen zich voor de internationale wedstrijden in Heerenveen?

Het WK Kwalificatietoernooi in Heerenveen zit erop en de tickets voor de internationale wedstrijden zijn verdeeld. Wie hebben zich geplaatst voor de EK Allround & Sprint, de World Cups en de WK Afstanden?

Foto : Soenar Chamid

WK Afstanden
Vrouwen:

500 meter: Femke Kok, Jutta Leerdam en Suzanne Schulting
1000 meter: Jutta Leerdam, Jorien ter Mors en Suzanne Schulting
1500 meter: Antoinette de Jong, Ireen Wüst en Melissa Wijfje
3000 meter: Antoinette de Jong, Irene Schouten en Joy Beune
5000 meter: Irene Schouten en Carlijn Achtereekte

Mannen:
500 meter: Kai Verbij, Dai Dai N'tab en Ronald Mulder
1000 meter: Thomas Krol, Kai Verbij (en Wesly Dijs onder voorbehoud)
1500 meter: Patrick Roest, Thomas Krol en Kjeld Nuis
5000 meter: Patrick Roest, Sven Kramer (en Jorrit Bergsma onder voorbehoud)
10.000 meter: Patrick Roest en Jorrit Bergsma

De rijders voor de ploegenachtervolging en de mass start worden door de bondscoach geselecteerd. 

World Cups 
Vrouwen:

500 meter: Femke Kok, Jutta Leerdam, Suzanne Schulting, Michelle de Jong en Dione Voskamp (reserve: Jorien ter Mors)
1000 meter: Jutta Leerdam, Jorien ter Mors, Suzanne Schulting, Femke Kok en Antoinette de Jong (reserve: Ireen Wüst)
1500 meter: Antoinette de Jong, Ireen Wüst, Melissa Wijfje, Irene Schouten en Jorien ter Mors
3000 meter: Antoinette de Jong, Irene Schouten, Joy Beune, Reina Anema en Melissa Wijfje
Ploegenachtervolging: Antoinette de Jong, Ireen Wüst, Carlijn Achtereekte, Joy Beune, Melissa Wijfje (1), Irene Schouten (2)
Mass start: Irene Schouten, Marijke Groenewoud (1), Melissa Wijfje (2)

Mannen:
500 meter: Kai Verbij, Dai Dai N'tab, Ronald Mulder, Hein Otterspeer en Lennart Velema
1000 meter: Thomas Krol, Kai Verbij, Wesly Dijs, Hein Otterspeer en Dai Dai N'tab
1500 meter: Patrick Roest, Thomas Krol, Kjeld Nuis, Wesly Dijs en Louis Hollaar
5000 meter: Patrick Roest, Sven Kramer, Jorrit Bergsma, Marwin Talsma en Marcel Bosker
Ploegenachtervolging: Sven Kramer, Patrick Roest, Marcel Bosker, Chris Huizinga, Beau Snellink
Mass start: Jorrit Bergsma, Arjan Stroetinga (1), Victor Ramler (2)

De 5000 meter voor vrouwen en de 10.000 meter voor mannen worden niet gereden. 

EK Allround
Vrouwen: Antoinette de Jong, Irene Schouten en Joy Beune
Mannen: Patrick Roest, Marcel Bosker en Marwin Talsma

EK Sprint
Vrouwen: Jutta Leerdam, Femke Kok en Suzanne Schulting (reserve: Jorien ter Mors)
Mannen: Hein Otterspeer, Kai Verbij en Thomas Krol


Deel dit artikel op
Ben jij een echte schaatsfan? inschrijven als schaatsfan