Op zaterdag 18 februari strijden de sporters met een verstandelijke beperking  op hun Nederlands Kampioenschap marathon in Groningen. De gehele dag zijn er marathonwedstrijden in Groningen, eerst voor de jeugd en 's avonds staan de toprijders en -rijdsters aan de start. Om half vijf starten de deelnemers aan het NK G-marathon.

In 2020 werd de eerste NK G-marathonschaatsen verreden in Hoorn. Winnares bij de dames werd Tessa Botman en bij de heren Ewald van Bussel.

Wedstrijd
In deze marathonwedstrijd starten alle deelnemers tegelijkertijd. De wedstrijd is 20 ronden lang.
Zodra de voorste rijders de laatste ronde ingaan, zal ook voor alle andere rijders de bel voor laatste ronde klinken. De wedstrijd eindigt dan voor iedereen bij het passeren van de streep en elke deelnemer wordt geklasseerd. Dus niet iedere deelnemer rijdt 20 ronden.

Informatie

Uitslagen

Dames
1.  Emma van Rhijn (Katwijk)
2. Marit Kaats (IJsselstein)
3. Tessa Botman (Andijk)

Heren
1.  Ewald van Bussel (Twello)
2. Peter Le Clercq (Noordwijk)
3. Gertjan Groendijk (Bedum)
4. Hanz Jacobs (Hengelo)
5. Youri Wiersma (Houten)
6. Jaap Valk (Drachten)
7. Mark Kos (Huizen)
8. Nico Groendijk (Bedum)