De Club-assistent Marathon in Breda is de achtste wedstrijd om de Marathon Cup en de tweede wedstrijd van de Brabant Cup.

Brabant Cup
De organisaties van de drie Brabantse Marathon Cups hebben de handen ineen geslagen voor een sub-competitie voor de Topdivisies. Tijdens Marathon Cup 6, 8 en 10 zijn er punten te behalen voor dit klassement. De puntentelling is gelijk aan de puntentelling tijdens de reguliere Marathon Cups. De rijder met de meeste punten mag zich winnaar noemen van de Brabant Cup.

Het klassement wordt opgemaakt over de volgende wedstrijden.
- Club-assistent Marathon Cup 6 – Tilburg
- Club-assistent Marathon Cup 8 – Breda
- Club-assistent Marathon Cup 10 – Eindhoven

Marathon Cup
Dit jaar bestaat de Marathon Cup uit 14 wedstrijden. De mannen en vrouwen van de lange adem strijden elke week om de dagwinst en om punten voor het algemeen klassement. De winnaar van het klassement wint uiteindelijk de Marathon Cup.

In Breda mag er geen publiek aanwezig zijn bij de marathon waardoor de organisatie belangrijke inkomsten misloopt die zij nodig heeft voor het organiseren van de wedstrijd. Wil jij de organisatie via een andere weg een steuntje in de rug geven? Koop dan een ondersteuningsticket via www.marathoncup.nl.

Het landelijke marathonpeloton kent vier verschillende pelotons: Topdivisie Heren, Topdivisie Dames, Beloftendivisie Heren en Beloftendivisie Dames.

Informatie

  • Deelnemerslijst

    Topdivisie Heren:
    Oranje leiderspak: Sjoerd den Hertog
    Witte jongerenpak: Harm Visser

    Topdivisie Dames:
    Oranje leiderspak: Lisa van der Geest
    Witte jongerenpak: Janet Beers

    Beloften Heren
    Oranje leiderspak: Marthijn Mulder
    Witte jongerenpak: Lars Woelders

    Beloften Dames
    Oranje leiderspak: Evi Gelling
    Witte jongerenpak: Evi Gelling (gedragen door Famke Minnee)

    Brabant Cup
    Na de eerste Brabant Cup op 27 november in Tilburg is er de volgende tussenstand:

    Dames
    1. Esther Kiel
    2. Arianna Pruisscher
    3. Maaike Verweij

    Heren
    1. Harm Visser
    2. Jos de Vos
    3. Jeroen Janissen

  • Programma

    15.10 uur: Beloften dames - 60r
    16.00 uur: Beloften heren - 100r
    19.00 uur: Topdivisie dames - 80r
    20.15 uur: Topdivisie heren - 125r

  • Live

    De wedstrijden van de Topdivisie dames en heren zijn live te volgen via schaatsen.nl/live. De livestream start om 19.00 uur. De rondetijden en posities van de schaatsers zijn live te zien op schaatsen.nl/livemarathon