Live
Shop

ISU World Cup finale (LB)

za 7 mrt - zo 8 mrt
Marker Heerenveen

Op zaterdag 7 en zondag 8 maart vindt de ISU World Cup-finale plaats in Heerenveen. De top-12 van de wereldbekerklassement per onderdeel zullen deelnemen aan de World Cup-finale.

Tijdens de World Cup-finale zullen dit jaar alleen individuele onderdelen worden verreden, daarom is deze wereldbekerfinale maar twee dagen, in plaats van drie. Tijdens dit weekend zullen de beste 12 schaatsers op iedere afstand met elkaar de strijd aangaan. De punten die worden gewonnen dit weekend zullen verdubbeld worden, waardoor er dus nog een spannende strijd kan ontstaan.

De WK Allround & Sprint in Hamar zal laten blijken wie zijn topvorm heeft weten te vinden op juiste moment of wie juist totaal niet in goede doen is. 


Deelnemers/Competitors

De volgende Nederlanders hebben zich geplaatst voor de World Cup-finale in Thialf:

Vrouwen:
500m: Sanneke de Neeling (12e)
1000m: Jutta Leerdam (9e), Letitia de Jong (10e), Sanneke de Neeling (12e)
1500m: Ireen Wüst (1e), Melissa Wijfje (5e), Antoinette de Jong (7e)
3000m: Antoinette de Jong (6e), Reine Anema (8e), Esmee Visser (10e) Carlijn Achtereekte (11e)
Mass start: Irene Schouten (3e), Melissa Wijfje (13e)

Mannen
500m: Dai Dai N'tab (8e), Kai Verbij (15e)
1000m: Kai Verbij (1e), Thomas Krol (2e), Kjeld Nuis (4e), Lennart Velema (18e)
1500m: Kjeld Nuis (3e), Thomas Krol (4e), Marcel Bosker (6e), Patrick Roest (9e)
5000m: Patrick Roest (1e), Jorrit Bergsma (7e), Marcel Bosker (16e)
Mass start: Jorrit Bergsma (6e), Arjan Stroetinga (11e)

Programma

Zaterdag 7 maart
Start voorprogramma: 13.00 uur
Start wedstrijd: 14.00 uur
Verwachte eindtijd: 18.00 uur
Afstanden: 500m Dames | 500m Heren | 3.000m Dames | 5.000m Heren | 1.000m Dames | 1.000m Heren 

Zondag 8 maart
Start voorprogramma: 13.00 uur
Start wedstrijd: 14.00 uur
Verwachte eindtijd: 18.00 uur
Afstanden: 1.500m Dames | 1.500m Heren | 500m Dames | 500m Heren | Mass Start Dames & Heren | Mixed Gender


Live

Zaterdag 7 maart
NOS Sport Schaatsen 15.00-17.50 uur, NPO 1
Livestream nos.nl 14.00-17.45 uur

Zondag 8 maart
NOS Studio Sport 13.10-17.50 uur, NPO 1
Livestream nos.nl 13.10-17.50 uur


Uitslagen

Dames 500m 1:
1. Vanessa Herzog (AUT)
2. Olga Fatkulina (RUS)
3. Nao Kodaira (JPN)
Dames 500m 2:
1. Angelina Golikova (RUS) *BR
2. Nao Kodaira (JPN)
3. Vanessa Herzog (AUT)
Dames 500m Eindklassement:
1. Nao Kodaira: 528 (JPN)
2. Angelina Golikova: 504 (RUS)
3. Olga Fatkulina: 474 (RUS)

Mannen 500m 1:
1. Tatsuya Shinhama (JPN)
2. Laurent Dubreuil (CAN)
3. Joon-Ho Kim (KOR)
Mannen 500m 2:
1. Tatsuya Shinhama (JPN) *BR
2. Laurent Dubreuil (CAN)
3. Yamato Matsui (JPN)
Mannen 500m Eindklassement:
1. Tatsuya Shinhama: 483 (JPN)
2. Viktor Mushkatov: 433 (RUS)
3. Laurent Dubreuil: 420 (CAN)

Dames 1000m:
1. Jutta Leerdam
2. Brittany Bowe (USA)
3. Miho Takagi (JPN)
Dames 1000m Eindklassement:
1. Brittany Bowe: 326 (USA)
2. Nao Kodaira: 256 (JPN)
3. Olga Fatkulina: 242 (RUS)

Mannen 1000m:
1. Thomas Krol
2. Laurent Dubreuil (CAN)
3. Kai Verbij
Mannen 1000m Eindklassement
1. Thomas Krol: 294
2. Kai Verbij: 272
3. Laurent Dubreuil: 251 (CAN)

Dames 1500m:
1. Ireen Wüst *BR
2. Miho Takagi (JPN)
3. Melissa Wijfje
Dames 1500m Eindklassement:

1.  Ireen Wüst: 342
2. Miho Takagi: 260 (JPN)
3. Evgeniia Lalenkova: 260 (RUS)

Mannen 1500m:
1. Kjeld Nuis *BR
2. Thomas Krol
3. Patrick Roest
Mannen 1500m Eindklassement:

1. Kjeld Nuis: 282
2. Zhongyan Ning: 266 (CHN)
3. Thomas Krol: 259

Dames 3000m:
1. Isabella Weidemann (CAN)
2. Antoinette de Jong
3. Natalia Voronina
Dames 3000m Eindklassement:
1. Martina Sáblíková: 357 (CZE)
2. Isabella Weidemann: 353 (CAN)
3.Ivanie Blondin: 314 (CAN)

Mannen 5000m:
1. Patrick Roest
2. Graeme Fish (CAN)
3. Ted-Jan Bloemen (CAN)
Mannen 5000m Eindklassement:
1. Patrick Roest: 360
2. Danila Semerikov: 323 (RUS)
3. Graeme Fish: 306 (CAN)

Mass-start Dames:
1. Melissa Wijfje
2. Maryna Zuyeva (BLR)
3. Irene Schouten
Mass-start Dames Eindklassement:

1. Ivanie Blondin: 548 (CAN)
2. Irene Schouten: 492
3. Nana Takagi: 442 (JPN)

Mass-start Mannen:
1. Jaewon Chung (KOR)
2. Bart Swings (BEL)
3. Joey Mantia (USA)
Mass-start Mannen Eindklassement:
1. Bart Swings: 570 (BEL)
2. Joey Mantia 569 (USA)
3. Jaewon Chung: 462 (KOR)

Klik hier voor de volledige uitslagen en eindklassementen.

 


Nieuws

{{ item.title }}

{{ item.date | date: 'd MMMM yyyy' }}