ISU WK Afstanden
In het weekend van 13 tot en met 16 februari vindt de ISU WK Afstanden plaats in Salt Lake City. Kom jij de Nederlandse schaatstop aanmoedigen?
Tickets
Wil je tickets bestellen voor de ISU WK Afstanden in Salt Lake City? Klik dan hier.
Premium tickets
Zitplaats finishzijde inclusief eten + 2 drankjes én toegang World Record Lounge: €67,20 per dag
Wil je meer informatie over de verschillende arrangementen en de ticketmogelijkheden rondom de internationale wedstrijden? Neem contact op met House of Sports via hospitality@houseofsports.nl.
Deelnemerslijst
Een overzicht van de Nederlanders die deelnemen aan de ISU WK Afstanden:
500 meter dames: Jutta Leerdam, Letitia de Jong en Femke Kok
500 meter heren: Dai Dai N'tab, Jan Smeekens en Kai Verbij
1000 meter dames: Jutta Leerdam, Letitia de Jong en Ireen Wüst
1000 meter heren: Thomas Krol, Kai Verbij en Kjeld Nuis
1500 meter dames: Melissa Wijfje, Ireen Wüst en Joy Beune
1500 meter heren: Thomas Krol, Patrick Roest en Kjeld Nuis
3000 meter dames: Esmee Visser, Irene Schouten en Carlijn Achtereekte
5000 meter heren: Patrick Roest, Sven Kramer en Jorrit Bergsma
5000 meter dames: Esmee Visser en Irene Schouten
10.000 meter heren: Jorrit Bergsma en Patrick Roest
Ploegenachtervolging dames: Ireen Wüst, Antoinette de Jong, Melissa Wijfje, Carlijn Achtereekte
Ploegenachtervolging heren: Sven Kramer, Patrick Roest, Douwe de Vries, Marcel Bosker
Mass start dames: Irene Schouten, Melissa Wijfje
Mass start heren: Jorrit Bergsma, Arjan Stroetinga
Teamsprint dames: Femke Kok, Jutta Leerdam, Letitia de Jong, Ireen Wüst
Teamsprint heren: Dai Dai N'tab, Kjeld Nuis, Kai Verbij, Thomas Krol
Downloads
Programma
Donderdag 13 februari
12.30 uur (20.30 uur NL tijd): 3000 meter dames
13.39 uur (21.39 uur NL tijd): 5000 meter heren
15:25 uur (23.25 uur NL tijd): Teamsprint dames
15.42 uur (23.42 uur NL tijd): Teamsprint heren
Vrijdag 14 februari
14.00 uur (22.00 uur NL tijd): 10.000 meter heren
15.58 uur (23.58 uur NL tijd): Ploegenachtervolging dames
16:30 uur (00.30 uur NL tijd): 500 meter heren
17.09 uur (01.09 uur NL tijd): 500 meter dames
Zaterdag 15 februari
12.30 uur (20.30 uur NL tijd): 5000 meter dames
13.35 uur (21.35 uur NL tijd): 1000 meter heren
14:22 uur (22.22 uur NL tijd): 1000 meter dames
15.09 uur (23.09 uur NL tijd): Ploegenachtervolging heren
Zondag 16 februari
12.30 uur (20.30 uur NL tijd): 1500 meter dames
13.25 uur (21.25 uur NL tijd): 1500 meter heren
14:21 uur (22.21 uur NL tijd): Mass start dames
14.43 uur (22.43 uur NL tijd): Mass start heren
Live
Donderdag 13 februari
TV: 20.25-00.15 uur, NPO 3
Livestream nos.nl: 20.30-23.54 uur
Vrijdag 14 februari
TV: 21.40-02.00 uur, NPO 3
Livestream nos.nl: 22.00-01.36 uur
Zaterdag 15 februari
TV: 20.25-00.00 uur, NPO 3
Livestream nos.nl: 20.30-23.29 uur
Zondag 15 februari
TV: 20.22-23.00 uur, NPO 1
Livestream nos.nl: 20.30-22.53 uur
De wedstrijden zullen te zien zijn bij de NOS, op het YouTube-kanaal van de ISU of op schaatsen.nl/langebaan.
Startlijsten & uitslagen
Dames 500m:
1. Nao Kodaira (JPN)
2. Angelina Golikova (RUS)
3. Olga Fatkulina (RUS)
Heren 500m:
1. Pavel Kulizhnikov (RUS)
2. Ruslan Murashov (RUS)
3. Tatsuya Shinhama (JPN)
Dames 1000m:
1. Jutta Leerdam
2. Olga Fatkulina (RUS)
3. Miho Takagi (JPN)
Heren 1000m:
1. Pavel Kulizhnikov (RUS) WR
2. Kjeld Nuis
3. Laurent Dubreuil (CAN)
Dames 1500m:
1. Ireen Wüst
2. Evgeniia Lalenkova (RUS)
3. Elizaveta Kazelina (RUS)
Heren 1500m:
1. Kjeld Nuis
2. Thomas Krol
3. Joey Mantia (USA)
Dames 3000m:
1. Martina Sáblíková (CZE)
2. Carlijn Achtereekte
3. Natalia Voronina (RUS)
Heren 5000m:
1. Ted-Jan Bloemen (CAN)
2. Sven Kramer
3. Graeme Fish (CAN)
Dames 5000m:
1. Natalia Vornina (RUS) WR
2. Martina Sáblíková (CZE)
3. Esmee Visser
Heren 10.000m
1. Graeme Fish (CAN) WR
2. Ted-Jan Bloemen (CAN)
3. Patrick Beckert (GER)
Mass-start Dames:
1. Ivanie Blondin (CAN)
2. Bo-Reum Kim (KOR)
3. Irene Schouten
Mass-start Heren:
1. Jorrit Bergsma
2. Jordan Belchos (CAN)
3. Antoine Gélinas-Beaulieu (CAN)
Teamsprint Dames:
1. Nederland
2. Rusland
3. Polen
Teamsprint Heren:
1. Nederland
2. China
3. Noorwegen
Team Pursuit Dames:
1. Japan
2. Nederland
3. Canada
Team Pursuit Heren:
1. Nederland
2. Japan
3. Rusland
Klik hier voor alle startlijsten en uitslagen.