De Europa Cup in Italië is onderdeel van de 6 Giorni Rotellistica, een zesdaags evenement dat sinds de jaren '80 op de kalender stond en nu terug is van weggeweest. De inlineskaters begonnen dinsdag met de 1000 meter. In een sterk bezette finale reden de Spanjaard Paxti Peula en Elton de Souza uit Frankrijk in de laatste ronde weg en zegevierde Peula.
Daarachter hield Kay Schipper goed stand en won de sprint om de bronzen medaille. Langeafstandsspecialist Marthijn Mulder schopte het ook tot de finale van de 1000 meter en eindigde daarin als laatste. Op de late avond volgde nog de afvalkoers, die werd gewonnen door Peula voor De Souza en de Italiaan Daniele di Stefano. Tom den Heijer eindigde als zevende, Mulder en Schipper werden elfde en twaalfde.
Uitdagende piste
Op woensdag stonden de 500 meter en de puntenkoers op het programma. Schipper strandde in de halve finale van de sprintafstand, maar werd met zijn tijd wel vijfde in de einduitslag. De Souza ging er met de winst vandoor, hij versloeg Danny Sargoni en Peula. De puntenkoers, die pas om middernacht van start ging, werd gewonnen door Di Stefano. De Italiaan verzamelde liefst 42 punten en bleef daarmee voor Den Heijer (16 punten) en Peula (12 punten). Schipper en Mulder werden zevende en achtste met allebei twee punten.
"De koers was zwaar, warme omstandigheden en veel bochten en sprints. Het is een uitdagende en goede piste", vertelt Den Heijer vanuit Italië. "In het begin lukte het om zuinig wat punten te pakken en voorbij de helft kregen wij als Nederlanders meer ruimte. Samen met Daniele di Stefano en Kay kon ik wegrijden en met hulp van Kay bleven we voorop en kon ik de tweede plek veroveren." De drie Nederlanders zijn nu druk bezig met inpakken voordat ze koers zetten richting Oostende voor de laatste Europa Cup.
Drie uit vier
Bij de vrouwen was Francesca Lollobrigida oppermachtig. De Italiaanse schreef drie van de vier afstanden op haar naam. Op de 1000 meter hield ze landgenote Anais Pedroni nipt achter zich en werd Mathilde Pedronno uit Frankrijk derde. Op de afvalkoers sprintte Lollobrigida naar de overwinning en werd achter haar flink gestreden voor de andere podiumplekken. Het zilver ging naar de Colombiaanse Aura Quintana Herrara, voor Linda Rossi uit Italië.
Een dag later won Pedronno de 500 meter voor Lollobrigida en Pedroni. De afsluitende puntenkoers ging met groot verschil (21 punten om 9 en 8 punten) naar Lollobrigida. De Italiaanse was te sterk voor haar landgenoten Luisa Woolaway en Pedroni. Bij de kadetten kwam de Nederlandse Elanne de Vries in actie, zij werd derde in het klassement over de lange afstanden.
Klik hier voor de volledige uitslagen.