De meeste ploegen hebben hun invulling voor het nieuwe seizoen zo goed als rond. Hoe staan de ploegen ervoor richting 2020/2021? Schaatsen.nl bundelt alle transfers in dit handige overzicht.

Heren

AB Vakwerk 
Blijft: Luc ter HaarGary Hekman, Frank VreugdenhilBart Hoolwerf, Evert Hoolwerf en Willem Hoolwerf (t/m 2021), Remco Schouten (zevende rijder)
Uit: Niels Overvoorde (Sportchalet Viehhofen)

Bouwselect
Blijft: Ronald Haasjes, Ronald Kruijer, Jouke Hoogeveen, Kevin Hoekstra, Mart Bruggink, Rémon Vos (t/m 2021)
Beloftenploeg Bouwpartners: Gabriele Galli, Harm Dijkstra, Daan Gelling
Uit: Casper de Gier (Jumbo-Visma)

Royal A-ware / Interfarms (fusieploeg)
In: Victor Ramler (Port of Amsterdam)
Blijft: Crispijn Ariëns en Jordy Harink (t/m 2022), Jorrit Bergsma, Arjan Stroetinga, Sjoerd den Hertog, Bob de Vries
Uit: Robert Post, Erik Jan Kooiman en Ingmar Berga (Jumbo-Visma), Bart Swings (Team IKO), Danny Stam (Skate4AIR), Peter Michael en Robert Bovenhuis (WBB Dakkappellen)

Or-Quest Bouw & Techniek
In: Daan Besteman (Port of Amsterdam/SKITS)
Blijft: Jeroen Janissen, Marco van der Tuin, Bart de Vries, Daniel Niero
Uit: Marcel van Ham (stopt), Mats Stoltenborg (Jumbo-Visma), Bart Mol (WBB Dakkapellen)
Beloftenploeg Bouw & TechniekIds Bouma, Mark Prinsen, Chiel Smit

WBB Dakkapellen/Greenwood-Liev
In: Jesse Vriend (Stehmann/Viking/PGM Bakker), Bart Mol (Or-Quest Bouw & Techniek)
Blijft: Ruurd Dijkstra en Johan Knol, Jasper Bugter
Uit: Henriek van Millingen (beloften)
Beloftenploeg: Edwin Korenberg, Rick van Hemert, Sjors van der Meer, Twan Berlijn, Mart Nijhoff

Sportchalet Viehhofen (opvolger Stehmann/Viking/PGM Bakker)
In: Niels Overvoorde (AB Vakwerk), Tom den Heijer (Groenehartsport.nl), Wabe de Rooij (Ormer ICT)
Blijft: Christiaan Hoekstra, Timo Verkaaik, Marc Middelkoop
Uit: Jesse Vriend en Sjors van der Meer (WBB Dakkapellen/Greenwood-Liev), Robert van Dalen (stopt)

Port of Amsterdam / SKITS
In: Ivar Immerzeel (beloften Okay Fashion & Jeans)
Blijft: Christoffel Hendriks, Niels Immerzeel, Joeri Klous, Luuk Loohuis
Beloftenploeg: Koen de Best, Pijke Steenhuis, Cas van Trierum, Roel Boek
Uit: Mark van der Harst (stopt), Victor Ramler (Royal A-ware / Interfarms), Daan Besteman (Or-Quest Bouw & Techniek)

Skate4AIR
In: Danny Stam (AB Texel Group)
Huidig: Bart van der Vlugt, Robin Snoek, Axel Koopman, Simon Borsen, Stefan Wolffenbuttel
Beloftenploeg: Tijs van der Steen, Igor Baars, Olof Gerritsen
Uit: Roelof Koops (stopt)

Jumbo-Visma
In: Mats Stoltenborg (Or-Quest Bouw & Techniek), Harm Visser en Casper de Gier (Bouwselect), Robert Post (tot en met 2022), Ingmar Berga en Erik Jan Kooiman (allen Okay Fashion & Jeans)

Dames

Mastermind
In: Roos Markus (Bewustwinkelen.nl/TEKLAB)
Blijft: Chantal Hendriks, Tjilde Bennis, Emma Engbers
Uit: Nicky van Leeuwen (Making the Difference)

PGM Bakker (nieuwe ploeg)
In: Nicky van Leeuwen (Mastermind), Loesanne van der Geest (Nedflex), Ariane Smit en Janneke Elzinga (iM FARMING)
Beloftenploeg: Anneleen Zijl (iMFARMING) 

Team Turner
Blijft: Merel Bosma, Lisa van der Geest, Iris van der Stelt, Dieuwertje van Kalken

Palet Vastgoedonderhoud
In: Roza Blokker (Lasaulec)
Blijft: Elsemieke van Maaren, Ineke Dedden, Jade van der Molen (t/m 2021)
Uit: Bianca Bakker (BTZ.nl)

BTZ.nl
In: Tessa Snoek (Nedflex), Daphne Alderts (Sprog), Bianca Bakker (Palet Vastgoedonderhoud)
Blijft: Lisanne Buurman
Beloftenploeg: Sanne in 't Hof 
Uit: Anna van den Bos (stopt), Melissa Wijfje (langebaan), Demi van Benthem (Speelman-Haak)

BlueDune
In: Anne Tauber (iMFARMING), Laura van Ramshorst (CENNED)
Blijft: Linda Halling, Femke Mossinkoff
Beloftenploeg: Andrea de Jong, Roos Tabak, Demi Huiden, Eline Jansen
Uit: Danielle Ootes (stopt), Moniek van Linden en Marieke van Ede (stopt)

Speelman-Haak
In: Pien van den Bos (Nedflex)
Blijft: Jessica Merkens, Janneke Ensing, Janet Beers
Beloftenploeg: Marjanne Timmer, Demi van Benthem, Kimberley Hoekstra, Evi Gelling
Uit: Vera Otten (Forte-Van der Steen)

Forte-Van der Steen
In: Vera Otten (Speelman-Haak)
Blijft: Lynn Dekker, Denise van der Hulst, Sara van Vliet
Beloftenploeg: Amber Siegers, Hilde-Marije Dijkstra (iM FARMING), Leonie Beers (Solid Aqua), Muriël Meijer
Uit: Fenna Zandstra (beloften)

CENNED
Blijft: Ankie Ytsma, Nienke Smit, Maya de Jong, Chantal Oosterkamp
Beloftenploeg: Annemarie van der Wal, Rixt Bessels, Joelle de Ruiter, Annet Noppert
Uit: Laura van Ramshorst (BlueDune)

SKADI (nieuwe ploeg)
In: Britt Tjalma, Clarissa van Maaren en Floor Peters (Rekenservice-VGR), Melissa van Pierre (Port of Amsterdam)
Beloftenploeg: Annelies Oude Alink, Estelle de Jong en Kayleigh ter Laak, Elske Lenis (iM FARMING)

A6.nl Groot in Autos.nl
In: Francesca Lollobrigida (Lasaulec)
Huidig: Beau Wagemaker, Manon Kamminga, Anne Leltz, Sandra Dekker
Beloftenploeg: Yvonne Nauta en Sanne van der Schaar
Uit: Imke Vormeer (stopt), Pien Keulstra (stopt), Bente Kerkhoff (Team Bewustwinkelen.nl/TEKLAB)

FriesBlond / ZiuZ (nieuwe naam voor Royal A-ware en ZiuZ)
Blijft: Irene Schouten, Carien Kleibeuker, Marijke Groenewoud, Maaike Verweij, Kelly Schouten 
Uit: Heather Bergsma (stopt), Sandrine Tas (onbekend), Elisa Dul (marathonploeg Team IKO)

Bewustwinkelen.nl/TEKLAB
In: Rienke Boonstra (Het Leontienhuis), Bente Kerkhoff (Schaatsdames.nl), Hilde Noppert
Blijft: Paula Konijn
Beloftenploeg: Iris Jansen, Dewi Nicolai, Eva Riemersma-van Rheenen, Olin Verhoog (Holland Jersey)
Uit: Roos Markus (Mastermind), Evelien Vijn, (PTH/BDM), Liesbeth Milatz (onbekend), Sanne Teekens (Rekenservice-VGR), Ramona Westerhuis (KNSB Talent Team Noord)

Fortune Coffee (nieuw in Topdivisie)
In: Floortje Mackaij (Lasaulec)
Blijft: Claudia Oranje, Rosalie Huisman, Brit Qualm
Beloftenploeg: Eva van Til, Iris Tiben, Heleen van der Hulst, Madelief de Jong

PTH/BDM
In: Evelien Vijn (Bewustwinkelen.nl/TEKLAB)
Blijft: Nynke Pellikaan, Aggie Walsma, Berber Vonk
Uit: Kirsten Joustra (onbekend)

Smit Consultancy / Husqvarna
In: Malou Hiemstra (Port of Amsterdam), Corina Strikwerda (Lasaulec)
Blijft: Bianca Roosenboom, Loes Adegeest
Beloftenploeg: Thirza Gorkink, Babette Buitenhuis, Loes Busser, Eva Olde Hampsink
Uit: Paulien Verhaar (Bouwbedrijf De Vries), Rixt Hoogland (beloften), Anke Breunis (onbekend)

Bouwbedrijf De Vries
In: Paulien Verhaar (Smit Consultancy / Husqvarna), Kim Talsma
Blijft: Esther Kiel, Aveline Hijlkema
Uit: Gemma Cooper (langebaan)

Port of Amsterdam (door als beloftenploeg)
Beloftenploeg: Judith Krabbenborg, Suzanne Klous, Iza Stekelenburg, Floor Besteman
Uit: Malou Hiemstra (Smit Consultancy / Husqvarna), Melissa van Pierre (SKADI)

Rekenservice-VGR (door als beloftenploeg)
Beloftenploeg: Sanne van Heel, Daniëlle van Zanten, Sanne Teekens, Quinty Ton
Uit: Fransiene van Eck, Lianne Burger (onbekend)

iM FARMING (ploeg stopt)
Uit: Anne Tauber (BlueDune), Janneke Elzinga, Anneleen Zijl en Ariane Smit (Making the Difference), Hilde-Marije Dijkstra (Forte-Van der Steen), Elske Lenis (SKADI)

Nedflex (ploeg stopt)
Uit: Inge Mostert (stopt), Tessa Snoek (BTZ.nl), Loesanne van der Geest (Making the Difference), Pien van den Bos (Speelman-Haak)

Lasaulec (ploeg stopt)
Uit: Francesca Lollobrigida (Schaatsdames.nl), Floortje Mackaij (Fortune Coffee), Corina Strikwerda (Smit Consultancy / Husqvarna), Roza Blokker (Palet Vastgoedonderhoud)

Bekijk hier het transferoverzicht langebaan. 

Heb je een transfer te melden of hebben wij iets gemist? Laat het ons weten! Mail naar redactie@schaatsen.nl.