Nu het schaatsseizoen weer op het punt staat te beginnen, hebben de ploegen hun selectie op orde gemaakt. Veel teams berichten over rijders die overstappen. Schaatsen.nl bundelt de transfers in het marathonpeloton in dit handige overzicht.

Heren

AB Vakwerk
In: Evert Hoolwerf (Royal A-ware), Bart Hoolwerf (Okay)
Blijft: Gary Hekman, Willem Hoolwerf, Frank Vreugdenhil, Niels Overvoorde
Uit: Christiaan Hoekstra (Stehmann/Viking), Seung-hoon Lee (n.n.b.)

AB Direct
Nieuw: Remco Schouten (Bouw & Techniek)
Blijft: Luc ter Haar, Rick Smit
Uit: Daniel Niero (Bouw & Techniek)

Bouwselect
In: Ronald Haasjes (ZiuZ beloften), Casper de Gier (Bouwpartners)
Blijft: Ronald Kruijer, Jouke Hoogeveen, Kevin Hoekstra, Mart Bruggink
Uit: Marco van der Tuin (Bouw & Techniek), Johan Knol (WBB Dakkapellen)

Jumbo-Visma
In: Kars Jansman (Bouw & Techniek)
Blijft: Douwe de Vries, Sven Kramer, Patrick Roest, Chris Huizinga

Okay Fashion & Jeans/Interfarms
In: Robert Post (Bouw & Techniek), Erik Jan Kooiman (Royal A-ware), Peter Michael (Brokers Flexibles)
Blijft: Sjoerd den Hertog, Crispijn Ariëns, Ingmar Berga
Uit: Marcel van Ham (Bouw & Techniek), Bart Hoolwerf (AB Vakwerk), Robert Bovenhuis (Royal A-ware)

Brokers Flexibles (opleidingsploeg Okay stopt)
Uit: Bart van der Vlugt (Skate4AIR), Peter Michael (Okay), Jasper Bovenhuis (n.n.b.), Ruurd Dijkstra (WBB Dakkapellen)

Or Quest Bouw & Techniek
In: Marcel van Ham (Okay), Marco van der Tuin (Bouwselect), Jeroen Janissen (Team Vector), Daniel Niero (AB Direct), Bart Mol (Team Vangnet)
Blijft: Mats Stoltenborg, Bart de Vries
Uit: Robert Post (Okay), Jordy Harink (Royal A-ware), Remco Schouten (AB Vakwerk), Kars Jansman (Jumbo-Visma), Bart Swings

Royal A-ware (sponsor gaat toch door)
In: Jordy Harink (Bouw & Techniek), Robert Bovenhuis (Okay Fashion & Jeans), Bart Swings (Bouw & Techniek)
Blijft: Arjan Stroetinga, Bob de Vries, Jorrit Bergsma
Uit: Evert Hoolwerf (AB Vakwerk), Erik Jan Kooiman (Okay Fashion & Jeans/Interfarms), Simon Schouten (stopt)

AB Texel Group
In: Danny Stam (Stehmann/Viking), Stefan Due Schmidt, Philip Due Schmidt
Blijft: Tjerk de Boer
Uit: Lex Dijkstra (Team IKO), Thomas Geerdinck (TalentNED)
Beloftenploeg ZiuZ: Jurrian Haasjes, Chiel Smit, Kevin van der Horst, Mark Prinsen

WBB Dakkapellen/Greenwood-Liev (voormalig BraGeld)
In: Ruurd Dijkstra (Brokers Flexibles), Johan Knol (Bouwselect)
Blijft: Henriek van Millingen
Uit: Peter van de Pol (stopt), Jasper van Mierle, Thomas Kruk
Beloftenploeg: Gijs Boer, Jasper Bugter, Edwin Korenberg, Rick van Hemert

PGM Bakker/Stehmann/Viking
In: Christiaan Hoekstra (AB Vakwerk), Timo Verkaaik (Team Vangnet), Marc Middelkoop
Blijft: Jesse Vriend, Robert van Dalen, Sjors van der Meer
Uit: Danny Stam (Royal A-ware)

Port of Amsterdam
In: Luuk Loohuis (Stouwdam.nl), Joeri Klous en Victor Ramler (Vector)
Blijft: Cas van Trierum, Christoffel Hendriks, Daan Besteman, Mark van der Harst, Niels Immerzeel
Uit: Sjaak Schipper (stopt)
Beloftenploeg: Stan van der Hulst, Pijke Steenhuis

Skate4AIR
In: Bart van der Vlugt (Brokers Flexibles)
Blijft: Robin Snoek, Tijs van der Steen, Axel Koopman, Simon Borsen, Stefan Wolffenbuttel
Uit: Erik Valent (stopt), Martijn de Groot (stopt)
Beloftenploeg: Roelof Koops, Jan Willem Broos, Twan Berlijn

Vector (voegt samen met Port of Amsterdam)
Uit: Kay Schipper (beloftendivisie), Jeroen Janissen (Bouw & Techniek), Joeri Klous en Victor Ramler (Port of Amsterdam)

Team Vangnet
Uit: Timo Verkaaik (Stehmann/Viking), Erwin Mesu (Douma Staal), Bart Mol (Bouw & Techniek)

Dames

Schaatsdames.nl (A6.nl groot in auto's)
In: Imke Vormeer (Palet), Beau Wagemaker (AltijdKoers)
Blijft: Manon Kamminga, Pien Keulstra

Jacobus.nl
In: Anne Leltz, Yvonne Nauta, Bente Kerkhoff (Port of Amsterdam), Sandra Dekker

Royal A-ware (sponsor gaat toch door)
In: Sandrine Tas
Blijft: Irene Schouten, Carien Kleibeuker, Heather Bergsma

ZiuZ
In: Marijke Groenewoud en Elisa Dul (Royal A-ware), Maaike Verweij (Merito)
Blijft: Kelly Schouten
Uit: Bianca Bakker (Palet), Chantal Hendriks (Mastermind), Elsemieke van Maaren (Palet)

Mastermind
In: Chantal Hendriks (ZiuZ), Tjilde Bennis (Nedflex)
Blijft: Emma Engbers, Nicky van Leeuwen
Uit: Jane Ravestein (stopt), Jessica Merkens (Speelman-Haak)

Speelman-Haak
In: Jessica Merkens (Mastermind)
Blijft: Janneke Ensing, Vera Otten, Janet Beers
Uit: Loes Adegeest (SmitConsultancy)
Beloftenploeg: Marjanne Timmer (PTH/Decathlon), Janinka van Weperen, Sanne Sesselaar, Evi Gelling

Rekenservice-VGR
In: Britt Tjalma (PTH/Decathlon), Clarissa van Maaren (Bewustwinkelen.nl/TEKLAB)
Blijft: Floor Peters, Lianne Burger
Beloftenploeg: Sanne van Heel, Fransiene van Eck, Daniëlle van Zanten
Uit: Dominique van der Stelt en Simone Warmerdam (stopt)

Nedflex
In: Tessa Snoek (Port of Amsterdam), Pien van den Bos
Blijft: Loesanne van der Geest, Inge Mostert
Uit: Tjilde Bennis (Mastermind), Eline Verhagen (regio)

Palet Vastgoedonderhoud
In: Bianca Bakker (ZiuZ), Elsemieke van Maaren (ZiuZ)
Blijft: Ineke Dedden, Jade van der Molen
Uit: Imke Vormeer (A6.nl), Melissa Wijfje (BTZ.nl)

BTZ.nl
In: Anna van den Bos (regio), Lisanne Buurman (Sprog-Stouwdam), Melissa Wijfje (Palet)
Blijft: Demi van Benthem
Uit: Berber Vonk (PTH/Decathlon), Annet Noppert en Sterre Jonkers (beloftendivisie)

Forte-Van der Steen
In: Fenna Zandstra, Lynn Dekker
Blijft: Denise van der Hulst, Sara van Vliet
Uit: Henrike Sinnema (stopt), Liesbeth Milatz (Bewustwinkelen.nl/TEKLAB)

iM FARMING
In: Ariane Smit (vijfde rijder)
Blijft: Anne Tauber, Elske Lenis, Anneleen Zijl, Janneke Elzinga
Uit: Andrea de Jong
Beloftenploeg: Hilde-Marije Dijkstra

CENNED
Blijft: Ankie Ytsma, Laura van Ramshorst, Nienke Smit, Maya de Jong, Chantal Oosterkamp (regio)

Bewustwinkelen.nl/TEKLAB
In: Liesbeth Milatz (Forte-Van der Steen Development), Roos Markus (Port of Amsterdam), Evelien Vijn, Paula Konijn
Uit: Aggie Walsma (PTH/Decathlon), Clarissa van Maaren (Rekenservice-VGR), Jennienke Kamphuis (stopt), Maud Wijtkamp (stopt), Linda Halling (Port of Amsterdam)
Beloftenploeg: Iris Jansen, Dewi Nicolai, Ramona Westerhuis, Sanne Teekens

PTH/BDM
In: Berber Vonk (BTZ.nl), Nynke Pellikaan (PTH/Decathlon), Aggie Walsma (Bewustwinkelen.nl/TEKLAB)
Blijft: Kirsten Joustra
Uit: Marjanne Timmer (beloften Speelman-Haak), Britt Tjalma (Rekenservice-VGR), Marlous Hoogeveen (stopt)

Turner (voormalig mkbasics.nl)
Blijft: Merel Bosma, Lisa van der Geest, Iris van der Stelt, Dieuwertje van Kalken

Blue Dune
In: Demi Huiden (IBR Investments), Andrea de Jong (iM FARMING), Linda Halling (Bewustwinkelen.nl/TEKLAB)
Blijft: Danielle Ootes
Uit: Floor Besteman (Port of Amsterdam)
Beloftenploeg: Moniek van Linden, Marieke van Ede, Femke Mossinkoff, Roos Tabak

Port of Amsterdam
In: Floor Besteman (BlueDune)
Blijft: Malou Hiemstra, Melissa van Pierre
Uit: Tessa Snoek (Nedflex), Bente Kerkhoff (Schaatsdames.nl), Roos Markus (Bewustwinkelen.nl/TEKLAB)

SmitConsultancy/Husqvarna
In: Bianca Roosenboom (uplus), Loes Adegeest (Speelman-Haak)
Blijft: Rixt Hoogland, Paulien Verhaar
Uit: Lilian Temmink
Beloftenploeg: Thirza Gorkink, Babette Buitenhuis, Anke Breunis, Eva Olde Hampsink (RTC Oost)

Bouwbedrijf De Vries
Blijft: Esther Kiel, Aveline Hijlkema, Gemma Cooper
Uit: Ramona Härdi

AltijdKoers (ploeg stopt)
Uit: Kim Muusse (stopt), Anneke Peters (stopt), Carla Ketellapper-Zielman (stopt), Beau Wagemaker (Schaatsdames.nl)

uplus (stopt)
Uit: Margo van de Merwe (stopt), Sharon Hendriks (stopt), Nynke Pellikaan (PTH/Decathlon), Bianca Roosenboom (SmitConsultancy)

Bekijk hier het transferoverzicht langebaan. 

Heb je een transfer te melden of hebben wij iets gemist? Laat het ons weten! Mail naar redactie@schaatsen.nl.