Natuurijs

Steeds meer ijsbanen in Nederland open

schaatsen.nl 01-02-2012 15:00

AMSTERDAM - In Nederland openen steeds meer ijsbanen de deuren. Door de aanhoudende vrieskou en het uitblijven van sneeuw, zijn er steeds meer plekken in het land waar geschaatst kan worden.

IJsclub Baambrugge

IJsclub Baambrugge

Ramon Kuipers, die gaat over de breedtesport bij de KNSB en de toertochten, laat weten dat de spreiding in Nederland er erg goed uit ziet. "Mits er geen sneeuw valt, verwacht ik dat er in het komend weekeinde nog meer ijsverenigingen hun deuren openen. In tegenstelling tot vorig jaar, toen er ook veel sneeuw viel, zijn er nu door het hele land banen geopend. Dat is erg positief."

Het is echter nog te vroeg voor tochten op open water, zoals op meren en sloten. "Nee, ik heb nog geen geluiden gehoord dat er binnen afzienbare tijd een toertocht ergens gaat plaatsvinden. Dan moet het nog een paar dagen achter elkaar flink gaan vriezen. Op dit moment moeten we genoegen nemen met de ijsclubs."

Share |

gerelateerd nieuws

tweets: veiligheid

KNSB gaat voor veiligheid

Onderstaande tweets houden niet in dat het ijs veilig is. Schaatsen op genoemde plekken is voor eigen risico. De KNSB raad aan te allen tijde de veiligheidsregels in acht te nemen en niet onnodig risico te nemen. De KNSB is niet aansprakelijk voor welke schade dan ook. 

#natuurijs