Natuurijs
Jacob van der Lely overleden
AMSTERDAM - Donderdag 14 juli is Jacob van der Lely uit Maasland overleden. Van der Lely was jarenlang bestuurslid van de ijsclub Maasland en medeverantwoordelijk voor de organisatie en uitbouw van de schaatsklassieker op natuurijs in deze gemeente.
Met zijn medebestuursleden organiseerde hij het Kampioenschap van Nederland over 100 kilometer, dat in 1993 door Erik Hulzebosch werd gewonnen.
Van der Lely behoorde in 1990 ook bij de oprichters van de Stichting Natuurijsklassiekers (SNK), die er voor zorgde dat er structuur in de organisatie van de belangrijkste marathons op natuurijs kwam.
Zelf was hij in zijn jonge jaren een prima marathonrijder. In 1956 eindigde hij als veertiende in de Elfstedentocht en zeven jaar later behoorde hij tot de slechts 59 wedstrijdrijders die de beruchte Tocht der Tochten van '63 volbrachten. Hij eindigde toen als 22ste.
Jacob van der Lely werd 79 jaar.
gerelateerd nieuws
tweets: veiligheid
KNSB gaat voor veiligheid
Onderstaande tweets houden niet in dat het ijs veilig is. Schaatsen op genoemde plekken is voor eigen risico. De KNSB raad aan te allen tijde de veiligheidsregels in acht te nemen en niet onnodig risico te nemen. De KNSB is niet aansprakelijk voor welke schade dan ook.
#natuurijs
-
Requesting tweets from Twitter...



